5 hatékony tipp szigorú fogadalmak helyett!
Az év eleje jellemzően a nagy elhatározások, életmódváltó célok kitűzésének időszaka. Az ilyenkor megjelenő táplálkozási trendek mellett a szakemberek is egyre inkább azt hangsúlyozzák, hogy a tudatos táplálkozás kialakításához éppen a tél második fele is ideális lehet - ahogy az év bármelyik szakasza -, de szükségtelen és káros is lehet magadra erőltetni túlzott elvárásokat, a jelenlegi életmódodat teljesen felforgató szokásokat, a megszokottaktól merőben eltérő alapanyagokat vagy étkezési ritmust bevezetni a mindennapjaidba csak azért, mert január van.
Hogyan is kezdj neki a tartós életmódváltásnak?
Határozd meg az alapokat – ehhez, ha szükséges, fordulj megfelelő, hiteles szakemberhez - hogy véget nem érő motiváció és sikerélmény övezze az új rendszert, amiben fokozatosan haladsz és formálódsz!
Pár tipp szervezeted támogatásához, szélsőséges módszerek helyett:
1. Fókuszálj a minőségi, tápláló alapanyagokra, a minél kevésbé feldolgozott ételekre, válassz a minél rövidebb összetevő listával rendelkező élelmiszereket! Ezzel máris csökkentheted a szervezet számára szükségtelen, felesleges, káros anyagok bevitelét.
2. Étkezéseidet úgy tervezd meg, állítsd össze, hogy lehetőleg mindegyik tartalmazzon értékes szénhidrát-, fehérje- és zsírforrást, vagy ezek közül legalább kettőt! Ezzel – többek között – stabilizálhatod a vércukorszinted, ha az adagnagyságokra is figyelmet fordítasz és törekszel a mértéktartásra!
3. Folyadék, folyadék, folyadék! A 2024-es trendek meghatározó eleme a folyadékfogyasztás és optimális hidratáltság fontosságára irányuló figyelemfelkeltés. Nem véletlenül, hiszen a köztudatban is egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a megfelelő folyadékellátottság egyértelműen javítja a fizikális és mentális állapotodat is. Rövid- és hosszútávon is pozitív hatásokat észlelhetsz, ha rendszeresen fedezed a folyadékszükségleted leginkább tiszta vízből vagy friss zöldségek, gyümölcsök víztartalmából.
4. Fordíts kiemelt figyelmet a bélflórád táplálására, vagyis kezdj el tudatosan figyelni a rostfogyasztásra, a pre- és probiotikus összetételű élelmiszerek választására! Az idei évben szintén, továbbra is kiemelt szerepe lesz ennek az étrendi tényezőnek, így minél inkább keresed, annál inkább találkozni fogsz vele a termékkínálatban.
5. Foglalkozz a bélrendszered egészségével, hiszen az immunrendszeredtől kezdve a krónikus gyulladásokon át a mentális egészségedre, de még az alvásminőségedre is hatással lehet! A kapcsolat fordítva is igaz, ebből is látszik, hogy központi szerepe van a „hasznos” baktériumok közösségének.
Mi, a Tibidabo Gluténmentes Pékség csapatánál a kezdetektől kiemelt figyelmet fordítunk a termékek rost összetételére, hiszen tudjuk, hogy a kiegyensúlyozott táplálkozás - legyen az egyébként gluténmentes, más vagy több allergéntől mentes, vagy vegán étrend – egyik alapköve az optimális rostbevitel. A gyakorlatban ez nem áll másból, mint hogy naponta fogyassz a számodra szükséges mennyiségben gabonaféléket, zöldségeket, gyümölcsöket, ezekből készült élelmiszereket és olyan növényi táplálékforrásokat, alapanyagokat, melyek kis mennyisége is jelentősen hozzásegít a naponta ideális rostbevitelhez (pl. útifűmaghéj, bambuszrost, lenmagtöret, stb.).
Szeretnél a fentiek szerint tudatosan étkezni és előre tervezni, azonban nem tudod, merre indulj el? Rendeld házhoz évindító vagy fitt csomagunkat, és élvezd a friss péksüteményeket az otthonod kényelmében.
Garantáltan keresztszennyeződésmentes termékeinket dietetikus szakember segítségével, évek munkájával tökéletesített receptúra alapján, úgy alkottuk meg, hogy több speciális igénynek megfeleljen, így jellemzően alacsonyabb szénhidráttartalommal, magasabb rosttartalommal rendelkeznek, mint a hagyományos péksütemények. Rostforrásként a gabonaösszetevők mellett pl. a bambuszrost- és az útifűmaghéjliszt szolgál. Ne felejtsd el, hogy a tudatosabb rostfogyasztás akkor fejti ki jótékony hatását, ha megfelelő folyadékfogyasztás is társul mellé!